Bukszpan wieczniezielony  'Silver Beauty'

Bukszpan wieczniezielony 'Silver Beauty' Buxus sempervirens 'Silver Beauty'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Buxus sempervirens 'Silver Beauty'
Wolno rosnąca odmiana bukszpanu, osiągająca do 0,8 m wysokości i 1,2 m szerokości, o gęstym, lekko zaokrąglonym lub szeroko stożkowym, nieregularnym pokroju. Liście skórzaste, owalne, ciemnozielone z szeroką, nierównomierną, jasnokremową obwódką.
Jedna z lepiej zimujących barwnych odmian bukszpanu. Wymaga gleby obojętnej lub zasadowej, średnio żyznej, umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej. Może rosnąć zarówno w słońcu, jak i w cieniu.  Nadaje się na niskie żywopłoty i obwódki, bardzo ładnie prezentuje się także jako samotnik w formie naturalnej, niestrzyżonej. Polecany do ogrodów, parków, ogrodów japońskich i skalnych, z powodzeniem może rosnąć w pojemnikach.

Napisz swoją recenzję

Bukszpan wieczniezielony  'Silver Beauty'

Bukszpan wieczniezielony 'Silver Beauty'

Buxus sempervirens 'Silver Beauty' Wolno rosnąca odmiana bukszpanu, osiągająca do 0,8 m wysokości i 1,2 m szerokości, o gęstym, lekko zaokrąglonym lub szeroko stożkowym, nieregularnym pokroju. Liście skórzaste, owalne, ciemnozielone z szeroką, nierównomierną, jasnokremową obwódką. Jedna z lepiej zimujących barwnych odmian bukszpanu. Wymaga gleby obojętnej lub zasadowej, średnio żyznej, umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej. Może rosnąć ...