Bukszpan wieczniezielony  'Salicifolia Elata'

Bukszpan wieczniezielony 'Salicifolia Elata' Buxus sempervirens 'Salicifolia Elata'

6,50 zł

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-40cm

Buxus sempervirens 'Salicifolia Elata'

     Opis: Odmiana wierzbolistna. Dorasta do 7,5 m wysokości po kilkudziesięciu latach. Jednak w pierwszych latach życia jest małym, płożącym się krzewem. Ma duże liście w porównaniu do innych bukszpanów ok. 32 mm długie i 7 – 9 mm szerokie. Są lancetowate, wąskie. Młode liście mają wspaniały błękitny odcień.

      Uprawa i zastosowanie: Lubi próchniczne, piaszczysto-gliniaste gleby, lekko wilgotne, ale nie podmokłe. Miejsca słoneczne i półcieniste. W czasie przeciętnej zimy dobrze zimuje. Polecany jest ze względu na długie błyszczące liście i płożący pokrój do ogrodów przydomowych, miejskich, wiejskich – wszędzie tam gdzie będzie się ciekawie prezentować.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-40cm

Napisz swoją recenzję

Bukszpan wieczniezielony  'Salicifolia Elata'

Bukszpan wieczniezielony 'Salicifolia Elata'

Buxus sempervirens 'Salicifolia Elata'      Opis: Odmiana wierzbolistna. Dorasta do 7,5 m wysokości po kilkudziesięciu latach. Jednak w pierwszych latach życia jest małym, płożącym się krzewem. Ma duże liście w porównaniu do innych bukszpanów ok. 32 mm długie i 7 – 9 mm szerokie. Są lancetowate, wąskie. Młode liście mają wspaniały błękitny odcień.       Uprawa i zastosowanie: Lubi próchniczne, piaszczysto-gliniaste gleby, lekko ...