Bukszpan wieczniezielony  'Rotundifolia'

Bukszpan wieczniezielony 'Rotundifolia' Buxus sempervirens 'Rotundifolia'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.15-30cm

Buxus sempervirens  'Rotundifolia'

         Zimozielony krzew, silnie rosnący, wyrasta do 4 m wysokości , przyrastający ok. 8 cm rocznie. Liście znacznie większe niż gatunku, okrągławe z charakterystycznym, żółtym rysunkiem na liściu . Dobrze rośnie w cieniu, jak i w słońcu. W starszym wieku mrozoodporny, w młodszym w surowe zimy może nadmarzać. W gorące lata na słonecznych stanowiskach i suchych glebach młode przyrosty mogą ulec poparzeniu słonecznemu. Odporny na zanieczyszczenia przemysłowe, nadaje się do nasadzeń miejskich.

       Polecany również na formowane żywopłoty, do nasadzeń pojedynczo i grupowo w ogródkach przydomowych jako ciekawy akcent kolorystyczny.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.15-30cm

Napisz swoją recenzję

Bukszpan wieczniezielony  'Rotundifolia'

Bukszpan wieczniezielony 'Rotundifolia'

Buxus sempervirens  'Rotundifolia'          Zimozielony krzew, silnie rosnący, wyrasta do 4 m wysokości , przyrastający ok. 8 cm rocznie. Liście znacznie większe niż gatunku, okrągławe z charakterystycznym, żółtym rysunkiem na liściu . Dobrze rośnie w cieniu, jak i w słońcu. W starszym wieku mrozoodporny, w młodszym w surowe zimy może nadmarzać. W gorące lata na słonecznych stanowiskach i suchych glebach młode przyrosty mogą ulec ...