Bukszpan wieczniezielony  'Rotundifolia Aurea'

Bukszpan wieczniezielony 'Rotundifolia Aurea' Buxus sempervirens 'Rotundifolia Aurea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-30cm

 Buxus sempervirens 'Rotundifolia Aurea'

            Opis: Odmiana dorastająca do 3 m wysokości. Rośnie raczej powoli. Młode pędy dość szybko drewnieją. Kora jest płytko spękana. Liście są zimozielone, skórzaste, błyszczące. Mają jajowaty, lub owalny kształt i są wycięte na wierzchołku. Mają żółte plamy na zielonym tle. Młode liście i przyrosty są intensywnie żółte. Kwitnie w maju. Kwiaty są skupione po kilka, barwy kremowej o ładnym zapachu.

     Uprawa i zastosowanie: Świeżo posadzone krzewy wymagają podlewania w pierwszych miesiącach po posadzeniu. Lubi gleby przepuszczalne, piaszczyste, piaszczystogliniaste. Wytrzymuje mrozy do – 23 °C. Najlepiej sadzić krzewy w miejscach słonecznych lub półcienistych. Odmiana polecana na żywopłoty, ze względu na atrakcyjną żółtą barwę. Krzewy należy obcinać przed sezonem wegetacyjnym, aby móc cieszyć się młodymi żółtymi liśćmi i pędami.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-30cm

Napisz swoją recenzję

Bukszpan wieczniezielony  'Rotundifolia Aurea'

Bukszpan wieczniezielony 'Rotundifolia Aurea'

 Buxus sempervirens 'Rotundifolia Aurea'             Opis: Odmiana dorastająca do 3 m wysokości. Rośnie raczej powoli. Młode pędy dość szybko drewnieją. Kora jest płytko spękana. Liście są zimozielone, skórzaste, błyszczące. Mają jajowaty, lub owalny kształt i są wycięte na wierzchołku. Mają żółte plamy na zielonym tle. Młode liście i przyrosty są intensywnie żółte. Kwitnie w maju. Kwiaty są skupione po kilka, barwy kremowej o ładnym ...