Hortensja bukietowa  'Limelight'®

Hortensja bukietowa 'Limelight'® Hydrangea paniculata 'Limelight' ®

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5; C2
  • Model Wys. 20-50cm

Hydrangea paniculata 'Limelight' ®

 


 

Pięknie kwitnący krzew, który obdarza nas swoimi urokami przez bardzo długi okres. Pędy tego krzewu są mocne, co gwarantuje nam, że wytrzymają ciężar stożkowatych kwiatów, których długość dochodzi do 30 cm! Roślina dorasta do 3 metrów wysokości i podobnej szerokości, można ją formować oraz przycinać odmładzająco.

 

Kwitnienie trwa długo, zaczyna się już w lipcu i trwa aż do października! Kwiaty początkowo są zielonkawe, z czasem stają się białe i nabierają nieco koloru cytrynowo żółtego, a pod koniec kwitnienia stają się lekko różowe. Rośnie najlepiej na glebie próchnicznej, przepuszczalnej i lekko kwaśnej. (Jeśli nie mamy gleb kwaśnych można kupić specjalne nawozy zakwaszające dla hortensji).

 

Preferuje stanowiska słoneczne, ale toleruje także półcień. Można ją sadzić jako element rabat, nadaje się świetnie także na szpalery oraz do obsadzania zakątków, rogów ogrodu. Najlepiej sadzić po kilka sztuk, niekoniecznie jednej odmiany – wręcz przeciwnie, najładniej prezentują się mieszające się kwiaty różnych kolorów, pochodzące od różnych odmian.

  • Pojemnik C1,5; C2
  • Model Wys. 20-50cm

Napisz swoją recenzję

Hortensja bukietowa  'Limelight'®

Hortensja bukietowa 'Limelight'®

Hydrangea paniculata 'Limelight' ®     Pięknie kwitnący krzew, który obdarza nas swoimi urokami przez bardzo długi okres. Pędy tego krzewu są mocne, co gwarantuje nam, że wytrzymają ciężar stożkowatych kwiatów, których długość dochodzi do 30 cm! Roślina dorasta do 3 metrów wysokości i podobnej szerokości, można ją formować oraz przycinać odmładzająco.   Kwitnienie trwa długo, zaczyna się już w lipcu i trwa aż do ...