Glicynia kwiecista

Glicynia kwiecista Wisteria floribunda

12,00 zł

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 50-70cm

Wisteria floribunda

        Znanych jest 9 gatunków glicynii, natomiast w Polsce może uprawiać Glicynię kwiecistą i chińską. Jest to roślina zaliczana do najpiękniejszych pnączy.  Posiada zwisłe kwiatostany o kolorze fioletowo niebieskim, zebrane są one w grona o długości do 50 centymetrów.  Kwitnienie zaczyna się w czerwcu.  Liście są nieparzysto pierzaste po 13-19 listków. JEsienia liście przebarwiają się na żółto. Owoce na w kształcie długich strąków. 

Wymagania: Najlepiej posadzic glicynię na południowej ścianie budynku, lub w miescu słonecznym i ciepłym, na glebie bardzo żyznej,  przepuszczalnej. Glicynia w czasie wzrostu potrzebuje bardzo dużo wody. Inaczej jest gdy jest w stanie bezlistnym.  Dobrze jest ją podsypać co dwa lata obornikiem.  W naszym klimacie jest odporna na mrozy. Młode rośliny należy okryć na zimę.  Konieczne jest regularne cięcie dla uzyskania jak najładniejszego pnącza.

Zastosowania: Pięknie obrasta budynki, duże pergole i altany. Bardzo dobrze nadaje się do miast gdyż bardzo dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza.  

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 50-70cm

Napisz swoją recenzję

Glicynia kwiecista

Glicynia kwiecista

Wisteria floribunda         Znanych jest 9 gatunków glicynii, natomiast w Polsce może uprawiać Glicynię kwiecistą i chińską. Jest to roślina zaliczana do najpiękniejszych pnączy.  Posiada zwisłe kwiatostany o kolorze fioletowo niebieskim, zebrane są one w grona o długości do 50 centymetrów.  Kwitnienie zaczyna się w czerwcu.  Liście są nieparzysto pierzaste po 13-19 listków. JEsienia liście przebarwiają się na żółto. Owoce na w ...