Bambus parasolowaty

Bambus parasolowaty Fargesia murielae

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-40cm

Fargesia murielae

 


 

Jest to prawdopodobnie najbardziej wytrzymały na niskie temperatury gatunek bambusa i jednocześnie chyba jedyny, który ma spore szanse przetrwać polskie zimy – wytrzymuje do około -25 stopni Celsjusza. Jest to roślina zimozielona, rośnie w postaci zwartych kęp i nie jest ekspansywna.

 

Wymaga dostatecznie wilgotnego podłoża dla dobrego wzrostu, najlepiej prezentuje się w otoczeniu wody lub w cichych zakątkach ogrodu. Osiąga do 2 – 2,5 metra wysokości i podobnej szerokości, najlepiej sprawdza się w miejscach częściowo ocienionych, niezbyt lubi pełne słońce. Szczególnie polecany do cieplejszych regionów kraju, sadzenie go na północy oraz wschodzie Polski powinno się traktować raczej jako eksperyment – może tam przemarzać nawet mimo okrycia na zimę.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-40cm

Napisz swoją recenzję

Bambus parasolowaty

Bambus parasolowaty

Fargesia murielae     Jest to prawdopodobnie najbardziej wytrzymały na niskie temperatury gatunek bambusa i jednocześnie chyba jedyny, który ma spore szanse przetrwać polskie zimy – wytrzymuje do około -25 stopni Celsjusza. Jest to roślina zimozielona, rośnie w postaci zwartych kęp i nie jest ekspansywna.   Wymaga dostatecznie wilgotnego podłoża dla dobrego wzrostu, najlepiej prezentuje się w otoczeniu wody lub w ...