Bukszpan wieczniezielony  'Myrtifolia'

Bukszpan wieczniezielony 'Myrtifolia' Buxus sempervirens 'Myrtifolia'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Bukszpan wieczniezielony 'Myrtifolia' Buxus sempervirens 'Myrtifolia'

          Opis: Odmiana mirtowa. Krzew jest niski, bardzo gęsty. Dorasta do około 1,2 m wysokości. Rośnie bardzo powoli. Listki są bardzo małe 5 – 18 mm długie i 5 – 8 mm szerokie. Są jajowate, lancentowate lub owalne. Barwa liści jest szarozielona, czasami liście mają żółte lub białe obwódki. Odmiana stara, znana w Anglii już w 1782r.

        Uprawa i zastosowanie: Preferuje gleby przepuszczalne, piaszczyste a najlepiej piaszczysto-gliniaste. Wytrzymuje mrozy do – 23 ° C. Należy go podlewać w pierwszych miesiącach po posadzeniu. Polecany do małych ogrodów, działek i upraw w donicach.

Napisz swoją recenzję

Bukszpan wieczniezielony  'Myrtifolia'

Bukszpan wieczniezielony 'Myrtifolia'

Bukszpan wieczniezielony 'Myrtifolia' Buxus sempervirens 'Myrtifolia'           Opis: Odmiana mirtowa. Krzew jest niski, bardzo gęsty. Dorasta do około 1,2 m wysokości. Rośnie bardzo powoli. Listki są bardzo małe 5 – 18 mm długie i 5 – 8 mm szerokie. Są jajowate, lancentowate lub owalne. Barwa liści jest szarozielona, czasami liście mają żółte lub białe obwódki. Odmiana stara, znana w Anglii już w 1782r.         Uprawa i ...