Borówka brusznica 'Red Pearl'

Borówka brusznica 'Red Pearl' Vaccinium vitis-idaea 'Red Pearl'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Vaccinium vitis-idaea

Niska wieczniezielona krzewinka, najlepiej rosnąca na glebach kwaśnych, w miejscach półcienistych. Zaletą tej odmiany jest owocowanie dwa razy w ciągu sezonu! Pierwsze owocowanie ma miejsce zazwyczaj na początku sierpnia, drugie w październiku.

Owoce duże, czerwone, zebrane w małych gronach, mają słodki, lekko kwaskowaty smak i zawierają  wiele witamin. Są ponadto (obok liści borówki) surowcem zielarskim - działanie bateriostatyczne na układ wydalniczy owoców borówki był znany od wieków, dziś nadal wiele preparatów leczniczych bazuje na surowcach pozyskanych z tej rośliny.

W ogrodzie poza funkcją krzewu owocowego może z powodzeniem pełnić rolę rośliny okrywowej.

Napisz swoją recenzję

Borówka brusznica 'Red Pearl'

Borówka brusznica 'Red Pearl'

Vaccinium vitis-idaea Niska wieczniezielona krzewinka, najlepiej rosnąca na glebach kwaśnych, w miejscach półcienistych. Zaletą tej odmiany jest owocowanie dwa razy w ciągu sezonu! Pierwsze owocowanie ma miejsce zazwyczaj na początku sierpnia, drugie w październiku. Owoce duże, czerwone, zebrane w małych gronach, mają słodki, lekko kwaskowaty smak i zawierają  wiele witamin. Są ponadto (obok liści borówki) surowcem zielarskim - ...