Berberys koreański

Berberys koreański Berberis koreana

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-60cm

Berberis koreana   

    Krzew dorastający do 2 m wysokości i 1,5 m szerokości o wyprostowanych gałęziach i ciernistych pędach. Liście są duże, skórzaste i zaokrąglone, długości do 7 cm. W jesieni przebarwiają się na atrakcyjny szkarłatny kolor i długo pozostają na krzewie. Kwitnie w maju. Kwiaty złociste zwieszające się w długich do 10 cm gronach. Jest to berberys o największych owocach, pięknych, kulistych lub nieznacznie wydłużonych, barwy szkarłatnej, często owocuje tak obficie, że gałązki uginają się pod ich ciężarem i zdobią krzew przez całą zimę. Z czasem może się rozrastać także za pomocą rozłogów podziemnych. Gatunek ten jest w pełni mrozoodporny. Nadaje się do sadzenia na stanowiskach słonecznych jak i półcienistych, jest niezbyt wymagający w stosunku do gleby, która nie powinna być jednak zbyt wilgotna.

       Zastosowanie: Doskonale nadaje się na nieformowane, luźne żywopłoty, jak również do sadzenia pojedynczo, bądź w zestawieniu z innymi krzewami, szczególnie dekoracyjny jesienią, stanowiąc wówczas wyrazisty i przyciągający wzrok akcent kolorystyczny.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-60cm

Napisz swoją recenzję

Berberys koreański

Berberys koreański

Berberis koreana        Krzew dorastający do 2 m wysokości i 1,5 m szerokości o wyprostowanych gałęziach i ciernistych pędach. Liście są duże, skórzaste i zaokrąglone, długości do 7 cm. W jesieni przebarwiają się na atrakcyjny szkarłatny kolor i długo pozostają na krzewie. Kwitnie w maju. Kwiaty złociste zwieszające się w długich do 10 cm gronach. Jest to berberys o największych owocach, pięknych, kulistych lub nieznacznie ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »