Berberys Juliana

Berberys Juliana Berberis julianae

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 15-20cm

Berberis julianae

 Zimozielony krzew o wyprostowanym pokroju pochodzący z środkowych Chin. Dorasta do 2-3 m wysokości. Pędy ma pokryte ostrymi cierniami. Późną wiosną obsypuje się cały żółtymi kwiatami, z wierzchu zaczerwienionymi. W porze kwitnienia bardzo ozdobny ze względu na żółte kwiaty na ciemnozielonym tle liści, które pozostają zielone także zimą. Może rosnąć w słońcu jak i w półcieniu. Na miejscach słonecznych lepiej się rozrasta i obficiej kwitnie. W upalne lato podlewać. Powinien być sadzony w miejscach osłoniętych od wiatru. W ostrzejsze zimy może przemarzać. Dobrze rośnie na glebach zarówno suchych jak i wilgotnych, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Roślina wieloletnia, łatwa w uprawie.

Zastosowanie: sadzi się go przede wszystkim w tych miejscach ogrodu, gdzie chcemy mieć zieloną 'plamę' przez cały rok, polecany do małych przydomowych ogrodów, małych parków, przydatny do tworzenia kwitnących żywopłotów.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 15-20cm

Napisz swoją recenzję

Berberys Juliana

Berberys Juliana

Berberis julianae  Zimozielony krzew o wyprostowanym pokroju pochodzący z środkowych Chin. Dorasta do 2-3 m wysokości. Pędy ma pokryte ostrymi cierniami. Późną wiosną obsypuje się cały żółtymi kwiatami, z wierzchu zaczerwienionymi. W porze kwitnienia bardzo ozdobny ze względu na żółte kwiaty na ciemnozielonym tle liści, które pozostają zielone także zimą. Może rosnąć w słońcu jak i w półcieniu. Na miejscach słonecznych lepiej się ...