Drżączka średnia

Drżączka średnia Briza media

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Briza media


Jest to trawa pochodząca z Europy, ale występuje też w Azji południowo-zachodniej.  Drżączka charakteryzuje się delikatną, smukłą budową, tworzy luźne kępy z podziemnymi kłączami. Liście są rzadkie, rozpostarte, na brzegach szorstkie, bardzo wąskie, około 2-5 mm szerokości. Cała roślina jest niewysoka, do 50 cm wysokości, dlatego też doskonale nadaje się na rabaty. Ozdobny charakter nadają jej także pojawiające się w maju bardzo cienkie źdźbła, na których osadzone są luźne, wiechowate kwiatostany długości około 15 cm. Na ich końcach osadzone są po dwa na każdym piętrze, cienkie gałązki, na których końcach zwieszają się sercowate kłoski, zbudowane z zachodzących na siebie dachówkowato plew i plewek, które zabarwione są na jasny fioletowy odcień. Całe wiechy mają kształt piramidalny, i są tak lekkie że drżą przy najmniejszym powiewie wiatru, stąd też wzięła się nazwa tej rośliny. Dzięki tak zwiewnej i delikatnej budowie oraz ciekawym barwom kłosów roślina ta znalazła zastosowanie m.in., w bukieciarstwie. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, na glebach żyznych, bogatych w próchnicę, o obojętnym pH. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych. 

Napisz swoją recenzję

Drżączka średnia

Drżączka średnia

Briza media Jest to trawa pochodząca z Europy, ale występuje też w Azji południowo-zachodniej.  Drżączka charakteryzuje się delikatną, smukłą budową, tworzy luźne kępy z podziemnymi kłączami. Liście są rzadkie, rozpostarte, na brzegach szorstkie, bardzo wąskie, około 2-5 mm szerokości. Cała roślina jest niewysoka, do 50 cm wysokości, dlatego też doskonale nadaje się na rabaty. Ozdobny charakter nadają jej także pojawiające się w ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »