Sosna bośniacka 'Irish Bell’

Sosna bośniacka 'Irish Bell’ Pinus heldreichii 'Irish Bell'

28,00 zł

Wyczerpanie zapasów

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15-20cm

Pinus heldreichii 'Irish Bell'
syn. Pinus leucodermis 'Irish Bell'
Bardzo atrakcyjna odmiana sosny bośniackiej, pochodząca z amerykańskiej szkółki Iseli zlokalizowanej w mieście Boring (Oregon). Rośnie wolno, rocznie przyrastając o 8-15 cm i już po kliku latach uzyskując regularny, zwarty i zagęszczony pokrój i kształt stożka - albo dzwonu, jak wskazywałaby nazwa odmiany. Może dorastać do 2,5 m wysokości i podobnej szerokości. Igły ciemnozielone, proste, gęsto osadzone na szczytowej części pędów. Dolne odcinki pędów są zabarwione na biało i znacznie skromniej ulistnione, dzięki czemu ich biały kolor jest dobrze widoczny spomiędzy igieł, co daje ciekawy, atrakcyjny efekt.
Głównymi atutami 'Irish Bell' są dobrze zagęszczona, regularna korona o kształcie dzwonu i atrakcyjna gra kolorów ciemnozielonych igieł i białych pędów. Bardzo dekoracyjna zarówno z bliska, jak i z pewnej odległości. Polecana do nasadzeń jako samotnik, na rabaty i do pojemników. Preferuje pełne słońce oraz przepuszczalną, średnio żyzną glebę. Mrozoodporność odmiany w warunkach Polski jest dobra.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15-20cm

Napisz swoją recenzję

Sosna bośniacka 'Irish Bell’

Sosna bośniacka 'Irish Bell’

Pinus heldreichii 'Irish Bell' syn. Pinus leucodermis 'Irish Bell' Bardzo atrakcyjna odmiana sosny bośniackiej, pochodząca z amerykańskiej szkółki Iseli zlokalizowanej w mieście Boring (Oregon). Rośnie wolno, rocznie przyrastając o 8-15 cm i już po kliku latach uzyskując regularny, zwarty i zagęszczony pokrój i kształt stożka - albo dzwonu, jak wskazywałaby nazwa odmiany. Może dorastać do 2,5 m wysokości i podobnej szerokości. Igły ...