Jodła kalifornijska 'Archer’s Dwarf'

Jodła kalifornijska 'Archer’s Dwarf' Abies concolor 'Archer’s Dwarf'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-20cm

Abies concolor 'Archer’s Dwarf'

        Jest karłowatą odmianą jodły kalifornijskiej. Początkowo ma pokrój sferyczny, z czasem staje się bardziej stożkowa. Dziesięcioletnie egzemplarze mają do 100 cm wysokości. Igły są znacznie bardziej srebrno-niebieskie niż u formy dzikiej; również są krótsze. Rozgniecione igły wydzielają zapach cytrusów. Kwitnie w kwietniu. Szyszki są cylindryczne, wyprostowane, w młodości fioletowe, po dojrzeniu jasnobrązowe, błyszczące.

        Uprawa i zastosowanie: Należy ją posadzić w miejscu słonecznym, najlepiej wiosną. Wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa, lekko wilgotna – nie wymaga specjalnej opieki. Wytrzymuje mrozy do około minus 25 stopni Celsjusza. Polecana jest do ogrodów przydomowych, kolekcji iglaków, na działki – ze względu na srebrne zabarwienie, małe rozmiary i powolny wzrost.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-20cm

Napisz swoją recenzję

Jodła kalifornijska 'Archer’s Dwarf'

Jodła kalifornijska 'Archer’s Dwarf'

Abies concolor 'Archer’s Dwarf'         Jest karłowatą odmianą jodły kalifornijskiej. Początkowo ma pokrój sferyczny, z czasem staje się bardziej stożkowa. Dziesięcioletnie egzemplarze mają do 100 cm wysokości. Igły są znacznie bardziej srebrno-niebieskie niż u formy dzikiej; również są krótsze. Rozgniecione igły wydzielają zapach cytrusów. Kwitnie w kwietniu. Szyszki są cylindryczne, wyprostowane, w młodości fioletowe, po dojrzeniu ...