Głogownik Frasera 'Red Robin'

Głogownik Frasera 'Red Robin' Photinia x fraseri 'Red Robin'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Photinia x fraseri 'Red Robin'


 


 


Piękny zimozielony krzew o czerwonawych liściach przez cały rok! Roślina ta, kwitnąca na biało z początkiem wiosny jest bardzo popularna na wyspach brytyjskich, gdzie można znaleźć ją niemal w każdym ogrodzie. Jest tam ceniona za piękny widok przez cały rok, a także za dużą łatwość uprawy.

 

Rośnie krzewiasto, dorasta do 1,5 metra wysokości, podobnej szerokości i wymaga stanowisk bardzo zacisznych, młode egzemplarze zaś powinny być okrywane na zimę – mogą przemarzać (roślina jest mniej odporna na mrozy od laurowiśni wschodniej). Rośnie średnio silnie, przyrosty roczne kształtują się na poziomie 20-30 cm, dlatego dla zachowania formy można krzew lekko formować w trakcie sezonu.

 

Jeśli siedlisko sprzyja tej roślinie odwdzięczy się ona naprawdę niespotykanym widokiem przez praktycznie okrągły rok, w przeciwieństwie do wielu roślin zimozielonych jej liście nie tracą zbyt wiele uroku podczas zimy. Nadaje się znakomicie na żywopłoty, tworzy swoimi liśćmi nieprzeniknioną gęstwinę chroniącą od wiatrów. Aby utrzymywać jak najdłużej widoczną intensywną czerwień nowych przyrostów można taki żywopłot przycinać do 3 razy w ciągu sezonu, wtedy będą pojawiały się nowe, mocno wybarwione pędy. Zadowoli się średnio żyzną glebą, ważna jest jednak dostateczna wilgotność, również w zimie w trakcie odwilży można kilka razy w ciągu zimy roślinę podlać jeśli ziemia jest przesuszona.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Głogownik Frasera 'Red Robin'

Głogownik Frasera 'Red Robin'

Photinia x fraseri 'Red Robin'     Piękny zimozielony krzew o czerwonawych liściach przez cały rok! Roślina ta, kwitnąca na biało z początkiem wiosny jest bardzo popularna na wyspach brytyjskich, gdzie można znaleźć ją niemal w każdym ogrodzie. Jest tam ceniona za piękny widok przez cały rok, a także za dużą łatwość uprawy.   Rośnie krzewiasto, dorasta do 1,5 metra wysokości, podobnej szerokości i ...