Głogownik Frasera "Little Red Robin"

Głogownik Frasera "Little Red Robin" Photinia fraseri 'Little Red Robbin'

22,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 25-45cm

Photinia fraseri 'Little Red Robbin'

Niewysoki, ale za to niezwykle przyjemny i atrakcyjny zimozielony krzew, który stanie się ozdobą każdego ogrodu, szczególnie zaś małych ogródków przydomowych. Jest to krzew szeroki i rozłożysty o lekko zaokrąglonej budowie. Wyróżnia się przede wszystkim niezwykła paletą barw. Jego liście, jajowate lub zaokrąglone i skórzaste, wczesną wiosna mają kolor ogniście czerwony, następnie zaś stają się ciemnozielone. Najpiękniej wygląda on jednak w okresie, kiedy część liści jest już zielone, a część jeszcze ciemnoczerwona. Przez tę grę barw znakomicie prezentuje się rosnąc na obrzeżach innych grup roślin o jaśniejszym ubarwieniu, może rosnąć zarówno pojedynczo jak i w grupach.

 

Kwitnie na przełomie maja i czerwca w postaci drobnych, białych kwiatów zebranych w wiechowate kwiatostany. Na ich miejscu jesienią pojawiają się czerwone, małe, kuliste owoce, które również są bardzo dużą ozdobą krzewu. Odmiana ta dorasta maksymalnie do 1,5 m wysokości, zajmując niewiele miejsca w ogrodzie. Jest rośliną łatwą w uprawie, ale wymaga silnego okrywania zimą. Wystarczą mu przeciętne gleby ogrodowe o umiarkowanej wilgotności oraz słoneczne lub półcieniste stanowiska. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 25-45cm

Napisz swoją recenzję

Głogownik Frasera "Little Red Robin"

Głogownik Frasera "Little Red Robin"

Photinia fraseri 'Little Red Robbin' Niewysoki, ale za to niezwykle przyjemny i atrakcyjny zimozielony krzew, który stanie się ozdobą każdego ogrodu, szczególnie zaś małych ogródków przydomowych. Jest to krzew szeroki i rozłożysty o lekko zaokrąglonej budowie. Wyróżnia się przede wszystkim niezwykła paletą barw. Jego liście, jajowate lub zaokrąglone i skórzaste, wczesną wiosna mają kolor ogniście czerwony, następnie zaś stają się ...