Bukszpan wieczniezielony  'Elegans'

Bukszpan wieczniezielony 'Elegans' Buxus sempervirens 'Elegans'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.10-15cm

Buxus sempervirens 'Elegans'

       Opis: Odmiana o powolnym wzroście, dorastająca w Polsce do 150 cm wysokości i szerokości. Ma szeroki, owalny pokrój. Rozgałęzia się bardzo gęsto. Ma korę brązową, spękaną. Liście są skórzaste, błyszczące, jajowate z wyciętym wierzchołkiem. Mają kremowe lub białe brzegi, zaś wnętrze jest zielone. Białe obrzeżenie jest dość grube – zajmuje aż 25 – 35% powierzchni liścia! Kwitnie w kwietniu i maju. Ma kremowo białe, pachnące kwiaty skupione w małe pęczki. Stara odmiana europejska znana już przed 1860r. Nazwa 'Elegans' znaczy „wytworna”.

       Uprawa i zastosowanie: Łatwy w uprawie. Dobrze jest go podlewać w pierwszym roku po posadzeniu. Można go przycinać do każdej możliwej formy. Jest wrażliwy na herbicydy (środki chwastobójcze). Dobrze rośnie w miejscach słonecznych i półcienistych. Lubi gleby przepuszczalne, piaszczyste, próchniczne - najlepiej piaszczysto-gliniaste,. Wytrzymuje mrozy do – 23 °C. Jest to jedna z najbardziej wytwornych odmian – polecana na różnej wielkości żywopłoty.

      Ciekawostki: Wszystkie bukszpany są roślinami wieczniezielonymi i miododajnymi. Bardzo mało roślin liściastych ma możliwość zachowania zielonych liści na zimę. Bukszpany nie kwitną jakoś specjalnie obficie, ale dzięki ich dużemu nagromadzeniu w otoczeniu człowieka (żywopłoty) mają pewne znaczenie jako pożytek pszczelarski.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.10-15cm

Napisz swoją recenzję

Bukszpan wieczniezielony  'Elegans'

Bukszpan wieczniezielony 'Elegans'

Buxus sempervirens 'Elegans'        Opis: Odmiana o powolnym wzroście, dorastająca w Polsce do 150 cm wysokości i szerokości. Ma szeroki, owalny pokrój. Rozgałęzia się bardzo gęsto. Ma korę brązową, spękaną. Liście są skórzaste, błyszczące, jajowate z wyciętym wierzchołkiem. Mają kremowe lub białe brzegi, zaś wnętrze jest zielone. Białe obrzeżenie jest dość grube – zajmuje aż 25 – 35% powierzchni liścia! Kwitnie w kwietniu i maju. Ma ...