Forsycja pośrednia 'Week-End'

Forsycja pośrednia 'Week-End' Forsythia x intermedia 'Week-End'

8,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Forsythia x intermedia 'Week-End'

 

 


 

Pięknie kwitnący krzew, w sprzyjających warunkach kwitnie czasem już w marcu. Rośnie bujnie, jest gęsto ugałęziony i ma równy, regularny, kulisty pokrój a jego pędy są zadarte prawie pionowo lub lekko ukośnie w górę. Osiąga wysokość do 2-3 metrów i nieco tylko mniej szerokości. Kwitnie bardzo obficie, krzew jest wręcz oblepiony kwiatami – jednak warunkiem tak mocnego kwitnienia jest słoneczne stanowisko.

 

Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w pojedynczych nasadzeniach jak również w grupach. Można sadzić tę forsycję na większych powierzchniach, skarpach i stokach co da bardzo ciekawy efekt podczas kwitnienia. Krzewu nie trzeba przycinać, można ewentualnie odmładzać go wycinając najstarsze pędy, które już nie będą kwitły.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Forsycja pośrednia 'Week-End'

Forsycja pośrednia 'Week-End'

Forsythia x intermedia 'Week-End'       Pięknie kwitnący krzew, w sprzyjających warunkach kwitnie czasem już w marcu. Rośnie bujnie, jest gęsto ugałęziony i ma równy, regularny, kulisty pokrój a jego pędy są zadarte prawie pionowo lub lekko ukośnie w górę. Osiąga wysokość do 2-3 metrów i nieco tylko mniej szerokości. Kwitnie bardzo obficie, krzew jest wręcz oblepiony kwiatami – jednak warunkiem tak mocnego ...