Forsycja 'Goldrausch'

Forsycja 'Goldrausch' Forsythia 'Goldrausch'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Forsythia 'Goldrausch'

 


 

Krzew dorastający do wysokości 2 – 2,5 metra, o pokroju szerokim, z czasem dosyć gęsty. Kwitnie obficie wczesną wiosną jednak później niż większość forsycji a kwiaty pozostają na krzewach jeszcze wtedy kiedy inne odmiany już dawno przekwitły. W przeciwieństwie do innych odmian forsycji – kwitnie także na pędach dwuletnich! Dzięki temu kwiatów jest znacznie więcej niż na typowych odmianach tego krzewu. Cecha ta pozwala także na korygowanie pokroju rośliny bez obaw o zmniejszenie intensywności kwitnienia, choć ten kultywar zazwyczaj wykształca ładny, równy i typowy dla siebie pokrój bez potrzeby ingerencji.

 

 Liście podłużne, ciemnozielone, ząbkowane. Roślina bardzo odporna na niskie temperatury, wytrzymuje do około -29 stopni Celsjusza, może być zatem sadzona na całym terenie naszego kraju. Z racji swojego pokroju może rosnąć jako element rabat, ale także można tworzyć z niej formowane oraz nieformowane, luźne, kwitnące żywopłoty.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Forsycja 'Goldrausch'

Forsycja 'Goldrausch'

Forsythia 'Goldrausch'     Krzew dorastający do wysokości 2 – 2,5 metra, o pokroju szerokim, z czasem dosyć gęsty. Kwitnie obficie wczesną wiosną jednak później niż większość forsycji a kwiaty pozostają na krzewach jeszcze wtedy kiedy inne odmiany już dawno przekwitły. W przeciwieństwie do innych odmian forsycji – kwitnie także na pędach dwuletnich! Dzięki temu kwiatów jest znacznie więcej niż na typowych odmianach tego krzewu. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »