Żywotnikowiec japoński

Żywotnikowiec japoński Thujopsis dolabrata

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30-60cm

Thujopsis dolabrata

         Jest to jedyny znany gatunek. Drzewo w swej ojczyźnie wysokości do 30 m, u nas wolno rosnące i znacznie niższe (2-10m), podobne do żywotnika, o szerokostożkowatej, gęstej koronie. Dolne gałęzie zwykle pokładają się po ziemi, ale zakorzeniają się rzadko. Pień pokryty czerwonobrązowoą łuszczącą się korowiną. Gałązki spłaszczone, wachlarzowate, pokryte grubymi, łuskowatymi igłami długości 4-8 mm. Igły (łuskowate) ściśle do siebie przylegające, od spodu z dużymi, kredowobiałymi plamkami, tworzącymi charakterystyczny, wyraźny rysunek. Najlepiej rośnie na glebach żyznych. Znosi ocienienie, lecz rośnie równie dobrze w miejscach nasłonecznionych, jednak osłoniętych od mroźnych, wysuszających wiatrów. Wrażliwy na niskie temperatury i na suszę. Bardzo oryginalne i piękne drzewo, krzew, o gęstej regularnej koronie. Roślina cieniolubna znosi nawet silne zacienienie, najlepiej sadzić w miejscach osłoniętych od wiatrów i oddziaływań silnych mrozów płynących wraz z suchym powietrzem.

        Zastosowanie: Bardzo ciekawy i nietuzinkowy i kontrastowy wygląd powoduje że chętnie sadzona  roślina w ogrodach przydomowych, pod okapem dużych drzew i nie tylko.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30-60cm

Napisz swoją recenzję

Żywotnikowiec japoński

Żywotnikowiec japoński

Thujopsis dolabrata          Jest to jedyny znany gatunek. Drzewo w swej ojczyźnie wysokości do 30 m, u nas wolno rosnące i znacznie niższe (2-10m), podobne do żywotnika, o szerokostożkowatej, gęstej koronie. Dolne gałęzie zwykle pokładają się po ziemi, ale zakorzeniają się rzadko. Pień pokryty czerwonobrązowoą łuszczącą się korowiną. Gałązki spłaszczone, wachlarzowate, pokryte grubymi, łuskowatymi igłami długości 4-8 mm. Igły ...