Bukszpan wieczniezielony  'Abilene'

Bukszpan wieczniezielony 'Abilene' Buxus sempervirens 'Abilene'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Buxus sempervirens 'Abilene'

           Opis: Odmiana szybko rosnąca, nawet 10 cm na rok. Dorasta około 1m po 10 latach. Ma pokrój jajowaty lub piramidalny. Liście są średniej wielkości, lancetowate do eliptycznych, z podwiniętym brzegiem i klinowatą podstawą. Są 24 – 27 mm długie i 6 – 12 mm szerokie. Są ciemnozielone, błyszczące. Roślina miododajna, przyciąga pszczoły.

          Uprawa i zastosowanie: Krzew dobrze rośnie w pełnym słońcu i w półcieniu. Lubi średnio wilgotne gleby, najlepiej zasadowe. Wytrzymuje przeciętne mrozy. Bardzo wytrzymały na zanieczyszczenia powietrza, dlatego świetnie sprawdza się w miastach. Jest krzewem idealnym na małe żywopłoty, obwódki a także do hodowli w pojemnikach.

Napisz swoją recenzję

Bukszpan wieczniezielony  'Abilene'

Bukszpan wieczniezielony 'Abilene'

Buxus sempervirens 'Abilene'            Opis: Odmiana szybko rosnąca, nawet 10 cm na rok. Dorasta około 1m po 10 latach. Ma pokrój jajowaty lub piramidalny. Liście są średniej wielkości, lancetowate do eliptycznych, z podwiniętym brzegiem i klinowatą podstawą. Są 24 – 27 mm długie i 6 – 12 mm szerokie. Są ciemnozielone, błyszczące. Roślina miododajna, przyciąga pszczoły.           Uprawa i zastosowanie: Krzew dobrze rośnie w ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »