Bukszpan wieczniezielony

Bukszpan wieczniezielony Buxus sempervirens

6,00 zł

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 15-40cm

Buxus sempervirens

    Gatunek krzewu, należący do rodziny bukszpanowatych. Występuje w Afryce Północnej, Europie Środkowej i Południowej, w Azji Mniejszej i na Kaukazie, aż po Himalaje, w Polsce występuje tylko jako roślina ozdobna. Zimozielony, gęsty, kulisty, wolno rosnący krzew lub małe drzewo o krótkich i grubych gałęziach. Dorasta do 3 metrów wysokości. Liście ciemnozielone, drobne, skórzaste, błyszczące, ustawione naprzeciwlegle. Kwiaty żółtawe, niepozorne rosnące w gęstych gronach w kątach liści. Kwitnie wczesną wiosną (marzec-kwiecień). Owoce (torebki). Preferuje stanowiska cieniste i półcieniste, ale daje sobie radę także na stanowiskach słonecznych, bardzo odporny na suszę. Roślina ta dobrze rośnie na każdej glebie oprócz skrajnie suchych lub mokrych. Narażony na mroźne wiatry może przemarznąć. Nadaje się do wielokrotnego cięcia i formowania Tnie się dwa razy w ciągu roku. Przed zimą należy go obficie podlewać, aby miał zapas wody na zimę. Występuje w wielu różnych odmianach o cechach związanych z charakterem wzrostu, kształtem oraz kolorem liści a także  formą wzrostu.
     Zastosowanie: Dekoracyjne na żywopłoty. Doskonale znosi cięcie, można go formować na różne bryły geometryczne. W Polsce stosowany do ozdabiania koszyczków wielkanocnych.
      Drewno wykorzystywane jest do wyrobu mebli i przedmiotów ozdobnych. Uwaga! Wszystkie części rośliny są trujące.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 15-40cm

Napisz swoją recenzję

Bukszpan wieczniezielony

Bukszpan wieczniezielony

Buxus sempervirens     Gatunek krzewu, należący do rodziny bukszpanowatych. Występuje w Afryce Północnej, Europie Środkowej i Południowej, w Azji Mniejszej i na Kaukazie, aż po Himalaje, w Polsce występuje tylko jako roślina ozdobna. Zimozielony, gęsty, kulisty, wolno rosnący krzew lub małe drzewo o krótkich i grubych gałęziach. Dorasta do 3 metrów wysokości. Liście ciemnozielone, drobne, skórzaste, błyszczące, ustawione ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »