Biota wschodnia (Żywotnik wschodni) 'Franky Boy'

Biota wschodnia (Żywotnik wschodni) 'Franky Boy' Platycladus orientalis (Thuja orientalis) 'Franky Boy'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Platycladus orientalis (Thuja orientalis) 'Franky Boy'

Jest to bardzo ciekawa i nowa odmiana bioty wschodniej, o jajowatym kształacie. Krzew dorasta do około metra wysokości w ciągu 10 lat, a więc można go sklasyfikować do odmian miniaturowych, wolno rosnących. Pędy są wzniesione nitkowate, jasnozielone o cytrynowym zakończeniu. Jest ażurowego pokroju. Aby zachować jego gęstość należy delikatnie roślinę przycinać.

Krzew nie ma większych wymagań glebowych. Dobrze rośnie na miejscach ciepłych, słonecznych. Krzew jest całkowicie mrozoodporny.

Zastosowanie: Nadaje się na skalniaki, Ciekawie prezentuje się w doniczkach. Dzięki swojemu jasnozielonemu kolorowi rozjaśnia tło ogrodu.

Napisz swoją recenzję

Biota wschodnia (Żywotnik wschodni) 'Franky Boy'

Biota wschodnia (Żywotnik wschodni) 'Franky Boy'

Platycladus orientalis (Thuja orientalis) 'Franky Boy' Jest to bardzo ciekawa i nowa odmiana bioty wschodniej, o jajowatym kształacie. Krzew dorasta do około metra wysokości w ciągu 10 lat, a więc można go sklasyfikować do odmian miniaturowych, wolno rosnących. Pędy są wzniesione nitkowate, jasnozielone o cytrynowym zakończeniu. Jest ażurowego pokroju. Aby zachować jego gęstość należy delikatnie roślinę przycinać. Krzew nie ma ...