Żywotnik olbrzymi 'Whipcord'

Żywotnik olbrzymi 'Whipcord' Thuja plicata 'Whipcord'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Thuja plicata 'Whipcord'

 

Bardzo ciekawa odmiana żywotnika, która dzięki swojemu ciekawemu pokrojowi i nitkowatej budowie pędów cieszy się powodzeniem u ogrodników. Jest to żywotnik o pokroju kulistym, docelowa jego wysokości to około 1-1,5 metra wysokości i podobnej czasami nieco większej szerokości. W ciągu 10 lat dorasta do max.7m Nitkowate, opadające pędy mają kolor ciemnozielony. Jesienią pędy nabierają lekko brązowego koloru. Roślina jest zimozielona.

 

 

Wymagania: Jest rośliną tolerancyjną, co do wilgotności, pH gleby jak i nasłonecznienia.. Lubi miejsca piaszczyste, świeże.

 

 

Zastosowanie: Nadaje się do małych ogródków, ciekawie prezentuje się na skalniakach. Może być nawet sadzona w donicach na balkonach czy tarasach.


Napisz swoją recenzję

Żywotnik olbrzymi 'Whipcord'

Żywotnik olbrzymi 'Whipcord'

Thuja plicata 'Whipcord'   Bardzo ciekawa odmiana żywotnika, która dzięki swojemu ciekawemu pokrojowi i nitkowatej budowie pędów cieszy się powodzeniem u ogrodników. Jest to żywotnik o pokroju kulistym, docelowa jego wysokości to około 1-1,5 metra wysokości i podobnej czasami nieco większej szerokości. W ciągu 10 lat dorasta do max.7m Nitkowate, opadające pędy mają kolor ciemnozielony. Jesienią pędy nabierają lekko brązowego koloru. ...