Żywotnik olbrzymi 'Grune Kugel'

Żywotnik olbrzymi 'Grune Kugel' Thuja plicata 'Grune Kugel'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Thuja plicata 'Grune Kugel'


 

Bardzo fajna forma żywotnika, nadająca się jak najbardziej do małych ogrodów i skalniaków ze względu na swój karłowaty pokrój. W ciągu 10 lat krzaczek osiąga około 0,5 metra wysokości. Roślina zyskuje również uznanie przez wygląd pędów. Są one ciemnozielone, i ładnie błyszczące. Pędy są krótkie, gałązki szeroko wachlarzowate. Nie jest to typowa forma kulista, powierzchnia krzewu jest nieregularna, i niewielkimi wgłębieniami.

 

Wymagania: Wymaga miejsc słonecznych lub półcienistych, gleb wilgotnych i żyznych. W naszych warunkach jest odporna na mróz. Co do ph podłoża jest tolerancyjna.

 

Zastosowanie: Nadaje się do małych ogrodów, skalniaków, dużych donic. Świetnie prezentuje się w ogrodach wrzosowych, skalnych.


Napisz swoją recenzję

Żywotnik olbrzymi 'Grune Kugel'

Żywotnik olbrzymi 'Grune Kugel'

Thuja plicata 'Grune Kugel'   Bardzo fajna forma żywotnika, nadająca się jak najbardziej do małych ogrodów i skalniaków ze względu na swój karłowaty pokrój. W ciągu 10 lat krzaczek osiąga około 0,5 metra wysokości. Roślina zyskuje również uznanie przez wygląd pędów. Są one ciemnozielone, i ładnie błyszczące. Pędy są krótkie, gałązki szeroko wachlarzowate. Nie jest to typowa forma kulista, powierzchnia krzewu jest ...