Żywotnik olbrzymi 'Gelderland'

Żywotnik olbrzymi 'Gelderland' Thuja plicata 'Gelderland'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.60-80cm

Thuja plicata  'Gelderland'

      Nowość z roku 1980. Pochodzi z Holandii. Forma kolumnowa, budowa zwarta, rośnie silnie, trochę przypomina odmianę żywotnika zachodniego Brabant ale nie szyszkuje prawie wcale co klasyfikuje ją wyżej. Nie ma zbytnich wymagań, co prawda w młodym wieku może być czasem na bardzo przewiewnych stanowiskach uszkadzana przez mróz ale szybko się odradza. Walorem jest gęsta budowa pionowy stożkowaty wzrost oraz tolerancja wobec gleby i stanowiska. Oczywiście lepiej rośnie na glebach żyznych oraz wilgotnych. Barwa zimą ciemno zielona prawie nie zmieniająca odcienia oraz odporność na okiść żnieżną to także atut tej odmiany mieszańcowej .

      Zastosowanie : nadaje się na żywopłoty cięte i naturalne dobrze się zagęszcza oraz rośnie stabilnie bez chorób i nieatakowana przez szkodniki, mało widoczne jest także jesienne zrzucanie strych igieł .

     Dla naszdzeń żywopłotowych najlepiej sadzić ją w odległości od siebie od 50cm do 80cm co powoduje zwarte i piękne żywopłoty.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.60-80cm

Napisz swoją recenzję

Żywotnik olbrzymi 'Gelderland'

Żywotnik olbrzymi 'Gelderland'

Thuja plicata   'Gelderland'       Nowość z roku 1980. Pochodzi z Holandii. Forma kolumnowa, budowa zwarta, rośnie silnie, trochę przypomina odmianę żywotnika zachodniego Brabant ale nie szyszkuje prawie wcale co klasyfikuje ją wyżej. Nie ma zbytnich wymagań, co prawda w młodym wieku może być czasem na bardzo przewiewnych stanowiskach uszkadzana przez mróz ale szybko się odradza. Walorem jest gęsta budowa pionowy stożkowaty wzrost oraz ...