Żywotnik olbrzymi 'Dura'

Żywotnik olbrzymi 'Dura' Thuja plicata 'Dura'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 40-70cm

Thuja plicata 'Dura'

 

Odmiana żywopłotowa, dosyć silnie rosnąca, bardzo przydatna i odporna. Rośnie silniej niż większość odmian, w związku z czym można szybciej otrzymać bardzo ładny efekt – tempo jej wzrostu można porównać do znanego ‘Brabanta’, ale jest pozbawiona jego wad, a mianowicie bardzo obfitego szyszkowania oraz rzadkiego pokroju. Jest to kolumnowa forma, idealnie nadająca się do nasadzeń żywopłotowych, nie wymaga tak często cięcia jak większość żywotników. Najczęściej dorasta do wysokości 3 – 5 metrów, ale w formie żywopłotowej przy odpowiednim przycinaniu można ją zatrzymać nawet na wysokości 1,5 – 2 metrów. Rośnie dobrze na prawie każdej glebie, wbrew powszechnej praktyce odradzamy wymianę gleby przed sadzeniem tej rośliny, szczególnie na torf. Lepiej będzie rosła nawet na słabszych podłożach niż w sztucznie stworzonym korycie, wypełnionym nienaturalnym dla tego gatunku substratem.

 

Żywotnik ten dodatkowo toleruje duże wahania pH, nie trzeba więc koniecznie zakwaszać gleby, zamiast tego lepiej zainwestować w ogólny lub przeznaczony do iglaków nawóz. W ogrodach większych oraz średnich, szczególnie urządzanych w stylu swobodnym pięknie wygląda ta odmiana sadzona samotnie lub w liczbie kilku sztuk na wyeksponowanych miejscach, na obrzeżach większej polany. Taką samą rolę może pełnić w parkach miejskich, jest bowiem odporna na warunki miejskie. Jako, że obecnie bardzo trudno jest znaleźć w szkółkach czysty gatunek żywotnika olbrzymiego, odmiana ‘Dura’ może z powodzeniem go zastępować – różni się jedynie mniejszymi rozmiarami docelowymi.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 40-70cm

Napisz swoją recenzję

Żywotnik olbrzymi 'Dura'

Żywotnik olbrzymi 'Dura'

Thuja plicata 'Dura'   Odmiana żywopłotowa, dosyć silnie rosnąca, bardzo przydatna i odporna. Rośnie silniej niż większość odmian, w związku z czym można szybciej otrzymać bardzo ładny efekt – tempo jej wzrostu można porównać do znanego ‘Brabanta’, ale jest pozbawiona jego wad, a mianowicie bardzo obfitego szyszkowania oraz rzadkiego pokroju. Jest to kolumnowa forma, idealnie nadająca się do nasadzeń żywopłotowych, nie wymaga ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »