Bukszpan drobnolistny 'Morris Midget'

Bukszpan drobnolistny 'Morris Midget' Buxus microphylla 'Morris Midget'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Buxus microphylla 'Morris Midget'

      Opis: Karłowaty bukszpan, o kulistym pokroju. Dorasta do 100 cm wysokości. W wieku 10 lat ma około 50 cm wzrostu. Prawdziwą ozdobą są wąskie, jasne liście. Wiosną są żółtozielone z brązowym odcieniem, by latem stać się niebieskozielone. Jesienią liście stają się ciemnozielone i utrzymują swoją barwę aż do wiosny. Roślina nie zrzuca liści na zimę.

         Uprawa i zastosowanie: Preferuje glebę piaszczystogliniastą, o obojętnym odczynie. Lubi miejsca słoneczne ale znosi także cień. Jest umiarkowanie mrozoodporna. Ze względu na karłowaty wzrost świetnie nadaje się do uprawy w donicach gdzie można jej nadać pożądany kształt przez cięcie. Świetnie prezentuje się z różnymi bylinami.

Napisz swoją recenzję

Bukszpan drobnolistny 'Morris Midget'

Bukszpan drobnolistny 'Morris Midget'

Buxus microphylla 'Morris Midget'       Opis: Karłowaty bukszpan, o kulistym pokroju. Dorasta do 100 cm wysokości. W wieku 10 lat ma około 50 cm wzrostu. Prawdziwą ozdobą są wąskie, jasne liście. Wiosną są żółtozielone z brązowym odcieniem, by latem stać się niebieskozielone. Jesienią liście stają się ciemnozielone i utrzymują swoją barwę aż do wiosny. Roślina nie zrzuca liści na zimę.          Uprawa i zastosowanie: Preferuje ...