Bukszpan 'Green Gem'

Bukszpan 'Green Gem' Buxus 'Green Gem'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Bukszpan 'Green Gem' Buxus 'Green Gem'

   Opis: Odmiana nowoczesna, powstała z krzyżowania dwóch gatunków bukszpanu (Buxus microphylla var. koreana x Buxus sempervirens). Charakteryzuje się ciekawym kulistym pokrojem korony. Jest gęsto rozgałęziającym się krzewem. Rośnie bardzo wolno – dorasta do 60 cm wysokości i tyle samo szerokości. Ma gęste ulistnienie. Liście są ciemnozielone, okrągłe, lub jajowate w zarysie. Liście nie opadają na zimę.

      Uprawa i zastosowanie: Dobrze rośnie w miejscu słonecznym i półcienistym. Preferuje przepuszczalne, piaszczyste i piaszczystogliniaste gleby. Ma umiarkowaną mrozoodporność. Ten kulisty bukszpan polecany jest do uprawy w donicach, ogrodach skalnych, małych przydomowych ogródkach. Można sadzić po kilka w jednym rzędzie – dzięki czemu uzyska się alejkę kulistych krzewów. Ważne jest aby wybrać miejsce które wyeksponuje kształt krzewu.

Napisz swoją recenzję

Bukszpan 'Green Gem'

Bukszpan 'Green Gem'

Bukszpan 'Green Gem' Buxus 'Green Gem'    Opis: Odmiana nowoczesna, powstała z krzyżowania dwóch gatunków bukszpanu ( Buxus microphylla var. koreana x Buxus sempervirens ). Charakteryzuje się ciekawym kulistym pokrojem korony. Jest gęsto rozgałęziającym się krzewem. Rośnie bardzo wolno – dorasta do 60 cm wysokości i tyle samo szerokości. Ma gęste ulistnienie. Liście są ciemnozielone, okrągłe, lub jajowate w zarysie. Liście nie ...