Wiąz górski  'Aureovariegata'

Wiąz górski 'Aureovariegata' Ulmus glabra 'Aureovariegata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ulmus glabra 'Aureovariegata'


Przepiękna odmiana wiązu górskiego, bardzo mało znana i rzadko spotykana, praktycznie tylko w prywatnych kolekcjach. Posiada duże liście, typowe dla wiązu górskiego, z lekko zaznaczonymi klapami. Ciemna zieleń liści poprzetykana jest złocistożółtymi fragmentami, które nieregularnie pokrywają dużą powierzchnię blaszki liściowej. Drzewo rośnie dynamicznie, roczne przyrosty mogą przekraczać 50 cm długości, w bardzo dobrych warunkach mogą osiągać nawet 100 cm w przypadku młodych i silnych sadzonek. Do dobrego wzrostu wymaga stanowisk w miarę żyznych lub przynajmniej średnio żyznych, nie przesychających. Najlepsze wybarwienie liści uzyskamy sadząc tę odmianę w miejscach słonecznych lub lekko tylko ocienionych. Jest to idealna roślina do średnich oraz dużych ogrodów, sadząc ją należy pamiętać o jej wymiarach docelowych – około 5-10 m wysokości, przy średnicy korony przekraczającej 5 metrów. Ze względu na całkowitą mrozoodporność oraz niskie potrzeby tego gatunku polecamy tę odmianę do zieleni miejskiej, z pewnością ożywi ona często zbyt monotonne fragmenty miejskich parków czy skwerów. W trakcie sezonu nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, młode sadzonki można delikatnie nawozić przez pierwsze sezony po posadzeniu. Nie wymaga okrycia na zimę.


Napisz swoją recenzję

Wiąz górski  'Aureovariegata'

Wiąz górski 'Aureovariegata'

Ulmus glabra 'Aureovariegata' Przepiękna odmiana wiązu górskiego, bardzo mało znana i rzadko spotykana, praktycznie tylko w prywatnych kolekcjach. Posiada duże liście, typowe dla wiązu górskiego, z lekko zaznaczonymi klapami. Ciemna zieleń liści poprzetykana jest złocistożółtymi fragmentami, które nieregularnie pokrywają dużą powierzchnię blaszki liściowej. Drzewo rośnie dynamicznie, roczne przyrosty mogą przekraczać 50 cm ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »