Buk zwyczajny 'Rohan Obelisk'

Buk zwyczajny 'Rohan Obelisk' Fagus sylvatica 'Rohan Obelisk'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Pa 20-40cm

Fagus sylvatica 'Rohan Obelisk'


Ciekawa odmiana buka pospolitego przyciągająca wzrok swym szczególnym, ciepłym zabarwieniem liści. Jest to odmiana o pokroju kolumnowym, nie wymagająca przy tym formowania. Dorasta do 15 m wysokości i do 3 m szerokości. Dzięki swemu charakterystycznemu pokrojowi nadaje się znakomicie do obsadzania alei, ale też jako drzewo parkowe i ogrodowe nadające ciekawy akcent kolorystyczny. Liście tej odmiany mają bardzo ładny pupurowoczerwony kolor, są gładkie i błyszczące o ząbkowanych lub lekko falowanych brzegach. Jesienią przebarwiają się na kolor brązowy.

 

Odmiana ta jest mało wymagająca, jednak preferuje gleby żyzne, świeże, dobrze przepuszczalne i wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Jest stosunkowo mrozoodporny, dobrze radzi sobie w naszych warunkach klimatycznych i nie wymaga osłaniania na zimę. Zdecydowanie lepiej prezentuje się w dużych ogrodach, zarówno jako soliter, jak też rosnąc w niewielkich grupach lub też sadzony w formie drzewa osłonowego. Można łączyć go z bardzo dobrym efektem z odmianami złotolistnymi buka, które również mają charakter pionowy – kompozycje takie przyciągają wzrok i są bardzo charakterystyczne. Dobrze wygląda także pośród innych form pokrojowych buka, których jest naprawdę wiele.

  • Pojemnik P11
  • Model Pa 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Buk zwyczajny 'Rohan Obelisk'

Buk zwyczajny 'Rohan Obelisk'

Fagus sylvatica  'Rohan Obelisk' Ciekawa odmiana buka pospolitego przyciągająca wzrok swym szczególnym, ciepłym zabarwieniem liści. Jest to odmiana o pokroju kolumnowym, nie wymagająca przy tym formowania. Dorasta do 15 m wysokości i do 3 m szerokości. Dzięki swemu charakterystycznemu pokrojowi nadaje się znakomicie do obsadzania alei, ale też jako drzewo parkowe i ogrodowe nadające ciekawy akcent kolorystyczny. Liście tej ...