Buk zwyczajny  'Rohan Gold'

Buk zwyczajny 'Rohan Gold' Fagus sylvatica 'Rohan Gold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys. 40-50cm

Fagus sylvatica  'Rohan Gold'

Wyróżniająca się odmiana buka zwyczajnego. Wyselekcjonowana około roku 1970 w Holandii, charakteryzuje się powycinanymi liśćmi, których kształt nie jest stabilny. Na jednym drzewie mogą pojawiać się różne kształty liści, zbliżone jednak do siebie. Wiosną kolor liści jest złocistożółty, z czasem w ciągu lata przechodzi w złocistozielony, lecz nadal pozostaje jaśniejszy od typowej zieleni i zdecydowanie wyróżnia się spośród innych roślin. Również jesienią główną ozdobą tej odmiany jest kolor liści – głęboko złocisty.

Najlepiej rośnie na żyznych glebach o umiarkowanej wilgotności, osiąga wtedy tempo wzrostu typowe dla gatunku. W młodości korona zazwyczaj jajowata, wręcz lekko kolumnowa, wykształca jednak z wiekiem szeroką, owalną koronę.

Dla uzyskania dobrego wybarwienia liści drzewo powinno rosnąć w miejscu słonecznym. Co prawda w upalne, słoneczne dni liście mogą być przypalane przez słońce, jednak zazwyczaj występuje drugi przyrost o jasnozielonych liściach, który rekompensuje wcześniejsze ewentualne straty.

Odmiana nie jest całkowicie mrozoodporna, szczególnie w chłodniejszych rejonach kraju, dlatego w młodości najlepiej ją okrywać i sadzić w miejscu osłoniętym od zimnych wiatrów.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys. 40-50cm

Napisz swoją recenzję

Buk zwyczajny  'Rohan Gold'

Buk zwyczajny 'Rohan Gold'

Fagus sylvatica   'Rohan Gold' Wyróżniająca się odmiana buka zwyczajnego. Wyselekcjonowana około roku 1970 w Holandii, charakteryzuje się powycinanymi liśćmi, których kształt nie jest stabilny. Na jednym drzewie mogą pojawiać się różne kształty liści, zbliżone jednak do siebie. Wiosną kolor liści jest złocistożółty, z czasem w ciągu lata przechodzi w złocistozielony, lecz nadal pozostaje jaśniejszy od typowej zieleni i zdecydowanie ...