Buk zwyczajny  'Riversii'

Buk zwyczajny 'Riversii' Fagus sylvatica 'Riversii'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-75cm

Fagus sylvatica 'Riversii'

         Opis: Odmiana ma jasną, szarą korę. Koronę szerokostożkową, „dostojną” z grubymi konarami. Ma dość duże, owalne czerwonopurpurowe liście, połyskujące o falistym brzegu. Jesienią przebarwiają się na miedziano-złoty kolor. Rośnie powoli. W ciągu 10 lat dorasta do 2 m wysokości. Odmiana znana od 1870r.

       Uprawa i zastosowanie: Wymaga gleb raczej żyznych, wilgotnych, o głębokim profilu glebowym, miejsca słonecznego. Ładnie prezentuje się w kompozycji z dereniami. Nadaje się jako soliter (pojedyncze ozdobne drzewo w miejscu eksponowanym). Polecana do dużych ogrodów i parków. W mniejszych ogrodach można je uprawiać jako drzewo przycinane i na żywopłoty.

          Ciekawostka: Surowe owoce są jadalne dla ptaków, ale trujące dla ludzi.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-75cm

Napisz swoją recenzję

Buk zwyczajny  'Riversii'

Buk zwyczajny 'Riversii'

Fagus sylvatica 'Riversii'          Opis: Odmiana ma jasną, szarą korę. Koronę szerokostożkową, „dostojną” z grubymi konarami. Ma dość duże, owalne czerwonopurpurowe liście, połyskujące o falistym brzegu. Jesienią przebarwiają się na miedziano-złoty kolor. Rośnie powoli. W ciągu 10 lat dorasta do 2 m wysokości. Odmiana znana od 1870r.        Uprawa i zastosowanie: Wymaga gleb raczej żyznych, wilgotnych, o głębokim profilu ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »