Buk zwyczajny  'Purple Fountain'

Buk zwyczajny 'Purple Fountain' Fagus sylvatica 'Purple Fountain'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 20-40cm

Fagus sylvatica 'Purple Fountain' (Buk zwyczajny, Buk pospolity)

 

Jedna z kilku odmian buka a purpurowych liściach i bardzo ciekawym, płaczącym pokroju. Gałęzie tego drzewa zwisają do ziemi a wierzchołek jest wykształcony i również charakterystycznie przewieszający. Buk ten nie rośnie szybko. W ciągu 10 lat dorasta do około 2 metrów wysokości. Liście jesienią przebarwiają się na kolor żółty. Dobrze rośnie w miejscach półcienistych, słoneczne. Lubi gleby żyzne, przewiewne o niskim poziomie wód gruntowych.

Zastosowanie: Świetnie nadaje się do małych ogrodów przydomowych, szpalerów, nasadzeń alejowych. Doda każdemu ogrodowi majestatyczny wygląd.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Buk zwyczajny  'Purple Fountain'

Buk zwyczajny 'Purple Fountain'

Fagus sylvatica 'Purple Fountain' (Buk zwyczajny, Buk pospolity)   Jedna z kilku odmian buka a purpurowych liściach i bardzo ciekawym, płaczącym pokroju. Gałęzie tego drzewa zwisają do ziemi a wierzchołek jest wykształcony i również charakterystycznie przewieszający. Buk ten nie rośnie szybko. W ciągu 10 lat dorasta do około 2 metrów wysokości. Liście jesienią przebarwiają się na kolor żółty. Dobrze rośnie w miejscach ...