Buk zwyczajny  'Greenwood'

Buk zwyczajny 'Greenwood' Fagus sylvatica 'Greenwood'

25,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model wys. 25-45 cm

Fagus sylvatica  'Greenwood' (Buk pospolity, Buk zwyczajny)

Rzadka jeszcze w Polsce odmiana buka, wyselekcjonowana w holenderskich szkółkach około roku 1981. Charakteryzuje się małymi, lekko wydłużonymi liśćmi, osiągającymi do około 4 cm długości oraz wolnym wzrostem.

Buk ten wiosną wypuszcza normalnie wyglądające, zielone liście, które z czasem na obrzeżach stają się białozielone lub żółtozielone. Taki wygląd liści utrzymuje się do drugiej połowy lata, potem liście zazieleniają się na całej powierzchni i nie odbiegają kolorystyką od buka zwyczajnego.

Wymagania takie same jak dla gatunku, odmiana jest odporna na mróz choć w warunkach północnej i wschodniej Polski lepiej sadzić ją w osłoniętych miejscach a w młodości okrywać na zimę.

  • Pojemnik C2
  • Model wys. 25-45 cm

Napisz swoją recenzję

Buk zwyczajny  'Greenwood'

Buk zwyczajny 'Greenwood'

Fagus sylvatica   'Greenwood' (Buk pospolity, Buk zwyczajny) Rzadka jeszcze w Polsce odmiana buka, wyselekcjonowana w holenderskich szkółkach około roku 1981. Charakteryzuje się małymi, lekko wydłużonymi liśćmi, osiągającymi do około 4 cm długości oraz wolnym wzrostem. Buk ten wiosną wypuszcza normalnie wyglądające, zielone liście, które z czasem na obrzeżach stają się białozielone lub żółtozielone. Taki wygląd liści utrzymuje się ...