Świerk sitkajski 'Wiesje'

Świerk sitkajski 'Wiesje' Picea sitchensis 'Wiesje'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 25cm

Picea sitchensis 'Wiesje'

Świetna odmiana świerka do mniejszych ogrodów, jej maksymalne rozmiary to jedynie około 50-70 cm średnicy! Wytwarza przy tym kształt bardzo zwartej kuli, która dzięki charakterystyce świerka sitkajskiego mieni się wręcz srebrno-zielonymi odcieniami. Wzrost tej odmiany jest powolny, roczne przyrosty sięgają około 5 cm, ale dzięki temu roślina buduje bardzo zwartą, niemal idealnie kulistą strukturę, która praktycznie nie wymaga cięcia dla zachowania kształtu!

Oferowane są rośliny szczepione zarówno nisko przy ziemi, ale także ładnie wyglądające kule szczepione na niewielkim pniu. Wymagania rośliny pokrywają się z wymaganiami podkładki, jaką najczęściej jest świerk pospolity – gleba powinna być nieco żyźniejsza i umiarkowanie wilgotna. Stanowiska decydowanie słoneczne – sprzyja to równomiernemu wykształceniu korony, co szczególnie ważne jest w pierwszych sezonach po posadzeniu rośliny.

Świerk sitkajski dobrze jest sadzić w miejscach osłoniętych, ale jeśli to możliwe niezbyt ciepłych – należy on do roślin prędko rozpoczynających wegetację i może być uszkadzany przez późnowiosenne przymrozki jeśli już zdąży wypuścić przyrosty. Sprawdzi się w kompozycjach z innymi iglakami szczepionymi o różnych formach, w ogrodach skalnych oraz japońskich. W miarę możliwości należy wysuwać go lekko i eksponować, aby gra barw tej odmiany była lepiej widoczna.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 25cm

Napisz swoją recenzję

Świerk sitkajski 'Wiesje'

Świerk sitkajski 'Wiesje'

Picea sitchensis 'Wiesje' Świetna odmiana świerka do mniejszych ogrodów, jej maksymalne rozmiary to jedynie około 50-70 cm średnicy! Wytwarza przy tym kształt bardzo zwartej kuli, która dzięki charakterystyce świerka sitkajskiego mieni się wręcz srebrno-zielonymi odcieniami. Wzrost tej odmiany jest powolny, roczne przyrosty sięgają około 5 cm, ale dzięki temu roślina buduje bardzo zwartą, niemal idealnie kulistą strukturę, która ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »