Świerk sitkajski 'Tenas'

Świerk sitkajski 'Tenas' Picea sitchensis 'Tenas'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.5cm

Picea sitchensis 'Tenas'
Spotykana także pod nazwą 'Midget' odmiana świerka sitkajskiego, znana od początku lat 80. XX w. Charakteryzuje się zwartym, kulistym pokrojem i wolnym wzrostem, jej roczny przyrost z reguły nie przekracza 6 cm, co po dziesięciu latach pozwala na uzyskanie krzewu o wysokości i średnicy 50-60 cm. Igły niezbyt długie, nastroszone, dzięki czemu widoczna jest ich dolna, srebrzystobiała strona, a cała roślina sprawia wrażenie dwubarwnej.
Gęsty pokrój i regularny, kulisty kształt oraz zielono-srebrne igły sprawiają, że świerk sitkajski 'Tenas' doskonale nadaje się do kompozycji barwnych i pokrojowych. Bardzo dobrze prezentuje się także w ogrodach skalnych i wrzosowych oraz na rabatach, na małych przestrzeniach może być także z powodzeniem sadzony pojedynczo, jako soliter. Wymaga stanowiska słonecznego i osłoniętego. Najlepiej rośnie na żyznej, przepuszczalnej, lekko kwaśnej glebie, źle znosi przedłużającą się suszę i suche powietrze. W mroźne i wietrzne zimy może być lekko uszkadzany, zwłaszcza w chłodniejszych rejonach kraju.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.5cm

Napisz swoją recenzję

Świerk sitkajski 'Tenas'

Świerk sitkajski 'Tenas'

Picea sitchensis 'Tenas' Spotykana także pod nazwą 'Midget' odmiana świerka sitkajskiego, znana od początku lat 80. XX w. Charakteryzuje się zwartym, kulistym pokrojem i wolnym wzrostem, jej roczny przyrost z reguły nie przekracza 6 cm, co po dziesięciu latach pozwala na uzyskanie krzewu o wysokości i średnicy 50-60 cm. Igły niezbyt długie, nastroszone, dzięki czemu widoczna jest ich dolna, srebrzystobiała strona, a cała roślina sprawia ...