Świerk sitkajski 'Glenmasson'

Świerk sitkajski 'Glenmasson' Picea sitchensis 'Glenmasson'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-30cm

Picea sitchensis 'Glenmasson'
Pochodząca od czarciej miotły odmiana o gęstym, zwartym pokroju i regularnym kształcie spłaszczonej kuli. Rośnie powoli, po dziesięciu latach zwykle dorasta do 20 cm wysokości i 30 cm szerokości. Bardzo stare rośliny mogą nawet osiągać wymiary 50-100 cm. Młode przyrosty srebrno-jasnozielone, starsze igły srebrno-niebieskozielone. Ze względu na odwrócenie igieł i dobrze widoczną ich dolną stronę, cała roślina przybiera srebrzystą barwę.
Atrakcyjna, foremna, a równocześnie rzadka roślina, ceniona przez kolekcjonerów, polecana przede wszystkim do ogrodów przydomowych. Może być sadzona w ogrodach skalnych i wrzosowych, na rabatach i w kompozycjach pokrojowych. Preferuje żyzne, świeże, przepuszczalne gleby, źle znosi zalewanie korzeni, suszę, a także zbyt suche powietrze. Wymaga stanowiska słonecznego, osłoniętego od mroźnych, wysuszających zimowych wiatrów.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-30cm

Napisz swoją recenzję

Świerk sitkajski 'Glenmasson'

Świerk sitkajski 'Glenmasson'

Picea sitchensis 'Glenmasson' Pochodząca od czarciej miotły odmiana o gęstym, zwartym pokroju i regularnym kształcie spłaszczonej kuli. Rośnie powoli, po dziesięciu latach zwykle dorasta do 20 cm wysokości i 30 cm szerokości. Bardzo stare rośliny mogą nawet osiągać wymiary 50-100 cm. Młode przyrosty srebrno-jasnozielone, starsze igły srebrno-niebieskozielone. Ze względu na odwrócenie igieł i dobrze widoczną ich dolną stronę, cała roślina ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »