Świerk serbski 'Wodan'

Świerk serbski 'Wodan' Picea omorika 'Wodan'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 5 - 30 cm

Picea omorika 'Wodan'

Nowa odmiana świerka serbskiego, wprowadzona do handlu dopiero w 2009 roku, w związku z czym trudno określić w tym momencie jakie rozmiary może osiągnąć po wielu latach. Na podstawie dotychczasowych informacji wiadomo jednak, że jest to odmiana karłowa o powolnym wzroście, średnie roczne przyrosty to około 6 cm. Charakteryzuje się stożkowym pokrojem o nieregularnej powierzchni, jednak z czasem, kiedy roślina się zagęści jej powierzchnia staję się również bardziej regularna. Z wyglądu odmiana ta trochę przypomina świerka białego ‘Conica’, szczególnie w młodości, jednak ma mniej regularny pokrój, ponadto ‘Conica’ charakteryzuje się nieco szybszym wzrostem.

 

Odmiana ‘Wodan’ jest interesująca również dzięki swoim igłom, są one dość długie jak na roślinę tych rozmiarów, z wierzchu zielone i błyszczące, od spodu zaś srebrzyste z dwoma białymi paskami. Ponieważ igły zebrane są w kępki i skierowane w przód, widoczne są często obie strony igieł, co daje bardzo zjawiskowy efekt i sprawia, że roślina wydaje się być lekko srebrzyście przyprószona. Odmiana ta nie wymaga poświęcania zbyt wielu czasu na zabiegi pielęgnacyjne, jedyne co wystarczy zrobić to wsadzić ją w odpowiednim miejscu. Takie odpowiednie miejsce powinno być słoneczne, ewentualnie półcieniste, z kolei gleba dobrze żeby była w miarę przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna, o kwaśnym pH.

 

Ze względu na swoje małe wymiary ‘Wodan’ doskonale nadaje się jako uzupełnienie do wyższych roślin na rabatach tworzonych przez rośliny iglaste, sprawdzi się również w ogródkach skalnych oraz w małych ogródkach przydomowych, bez problemu można też podjąć się uprawy pojemnikowej.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 5 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk serbski 'Wodan'

Świerk serbski 'Wodan'

Picea omorika  'Wodan' Nowa odmiana świerka serbskiego, wprowadzona do handlu dopiero w 2009 roku, w związku z czym trudno określić w tym momencie jakie rozmiary może osiągnąć po wielu latach. Na podstawie dotychczasowych informacji wiadomo jednak, że jest to odmiana karłowa o powolnym wzroście, średnie roczne przyrosty to około 6 cm. Charakteryzuje się stożkowym pokrojem o nieregularnej powierzchni, jednak z czasem, kiedy roślina się ...