Świerk serbski 'Tremonia'

Świerk serbski 'Tremonia' Picea omorika 'Tremonia'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Picea omorika  'Tremonia'

Jedna z ciekawych czarcich mioteł świerka serbskiego. Jest często sadzona w miejscach, gdzie jest mało miejsca do dyspozycji – w małych, przydomowych ogródkach, na małych rabatach, skalniakach. Rośnie bardzo wolno, około 2 – 3 cm rocznie, za to formuje bardzo zwartą sylwetkę, o pokroju kulistym, owalnym. W szkółkach spotyka się osobniki szczepione najczęściej nisko, tak że kula formowana przez ten świerk jest osadzona bezpośrednio na powierzchni gruntu. Czasem można trafić osobniki szczepione wyżej, ich zastosowanie jest jednak podobne. Rośnie równo, niezależnie od przebiegu pogody w danym roku zagęszcza się równomiernie, wykształcając już po kilku sezonach bardzo ozdobne formy.

 

W uprawie niewymagający, zadowoli się średnimi glebami, wymaga jednak miejsc dosyć nasłonecznionych, przewiewnych. W miejscach cienistych, z utrzymującą się wysoką wilgotnością powietrza w koronie świerk ten może być atakowany przez choroby grzybowe. Sprawdzi się w kompaktowych kompozycjach, z powodzeniem może być sadzony także w bezobsługowych nasadzeniach w miejscach reprezentacyjnych. Nadaje się do sadzenia w pojemnikach, jest na tyle mrozoodporny, że nawet w takiej uprawie nie wymaga okrywania na zimę. Przy okazji należy przypomnieć, iż o ile w uprawie gruntowej zasadniczo nie wymaga on nawożenia, to pojemnikach trzeba przynajmniej wiosną odpowiednio dokarmić.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Świerk serbski 'Tremonia'

Świerk serbski 'Tremonia'

Picea omorika  'Tremonia' Jedna z ciekawych czarcich mioteł świerka serbskiego. Jest często sadzona w miejscach, gdzie jest mało miejsca do dyspozycji – w małych, przydomowych ogródkach, na małych rabatach, skalniakach. Rośnie bardzo wolno, około 2 – 3 cm rocznie, za to formuje bardzo zwartą sylwetkę, o pokroju kulistym, owalnym. W szkółkach spotyka się osobniki szczepione najczęściej nisko, tak że kula formowana przez ten świerk ...