Świerk serbski 'Treblitzsch'

Świerk serbski 'Treblitzsch' Picea omorika 'Treblitzsch'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea omorika 'Treblitzsch'
Odmiana znaleziona w 1977 r. jako czarcia miotła w parku Treblitzsch w niemieckim Belgern. Rośnie powoli, przyrastając rocznie o 2-5 cm. Najczęściej przybiera kształt spłaszczonej kuli, czasem nieco się wypiętrza i przyjmuje pokrój szerokiego, zaokrąglonego stożka. Bardzo gęsto wyrastające, bogato ulistnione pędy sprawiają, że krzew jest bardzo gęsty i zwarty. Widoczna na odgiętych igłach dolna, srebrzysta strona powoduje, że 'Treblitzsch' jest zabarwiony na srebrno-zielono.
Chociaż znosi półcień, najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Preferuje gleby świeże, żyzne, przepuszczalne, niezbyt suche. Jest w pełni mrozoodporny. Dobrze wygląda w ogrodach skalnych, na rabatach, może być też uprawiany w pojemnikach. Szczególnie ładnie wygląda w towarzystwie roślin o strzelistych formach i żywozielonym zabarwieniu.

Napisz swoją recenzję

Świerk serbski 'Treblitzsch'

Świerk serbski 'Treblitzsch'

Picea omorika 'Treblitzsch' Odmiana znaleziona w 1977 r. jako czarcia miotła w parku Treblitzsch w niemieckim Belgern. Rośnie powoli, przyrastając rocznie o 2-5 cm. Najczęściej przybiera kształt spłaszczonej kuli, czasem nieco się wypiętrza i przyjmuje pokrój szerokiego, zaokrąglonego stożka. Bardzo gęsto wyrastające, bogato ulistnione pędy sprawiają, że krzew jest bardzo gęsty i zwarty. Widoczna na odgiętych igłach dolna, srebrzysta strona ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »