Świerk serbski 'Pendula Snezna'

Świerk serbski 'Pendula Snezna' Picea omorika 'Pendula Snezna'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea omorika 'Pendula Snezna'
Powstała w latach 60. XX w. odmiana o wąskim, nieregularnym pokroju. Wzniesiony przewodnik rośnie pionowo lub częściowo odgina się na boki, a konary mocno zwisają, co sprawia, że drzewo tworzy wąską, najczęściej powykrzywianą formę. W ciągu dziesięciu lat zwykle osiąga ok. 1,2 m wysokości, nie przekraczając 30 cm szerokości. Igły zielone od góry i srebrzyste od dołu, przy czym widoczna jest także dolna ich strona, co sprawia, że drzewo jest srebrno zabarwione.
Trochę dziwaczny, wąski kształt odmiany 'Pendula Snezna' doskonale komponuje się z niskimi lub płożącymi iglakami, bardzo dobrze wygląda także jako samotnik. Polecana do parków, ogrodów przydomowych i skalnych. Preferuje gleby średnio żyzne, przepuszczalne, świeże, toleruje szeroki zakres pH. Najlepiej rośnie na słonecznym stanowisku, nie jest wrażliwa na mróz.

Napisz swoją recenzję

Świerk serbski 'Pendula Snezna'

Świerk serbski 'Pendula Snezna'

Picea omorika 'Pendula Snezna' Powstała w latach 60. XX w. odmiana o wąskim, nieregularnym pokroju. Wzniesiony przewodnik rośnie pionowo lub częściowo odgina się na boki, a konary mocno zwisają, co sprawia, że drzewo tworzy wąską, najczęściej powykrzywianą formę. W ciągu dziesięciu lat zwykle osiąga ok. 1,2 m wysokości, nie przekraczając 30 cm szerokości. Igły zielone od góry i srebrzyste od dołu, przy czym widoczna jest także dolna ich ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »