Świerk serbski 'Morava'

Świerk serbski 'Morava' Picea omorika 'Morava'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15-20 cm

Picea omorika 'Morava'
Dorastający po 20 latach do ok. 40 cm wysokości i 80 cm szerokości krzew o gęstym, zwartym, płaskokulistym pokroju. Bardzo bogato, gęsto ulistniony, część igieł jest odwrócona i ukazuje dolną, srebrno zabarwioną stronę, co sprawia, że cała roślina robi wrażenie srebrnej.
Pochodząca od czarciej miotły, znalezionej w 1970 r. przez V. Fritscha ze Sněžné (Czechy) odmiana 'Morava' uważana jest za jedną z ładniejszych karłowych odmian świerka, polecana do ogrodów skalnych, na rabaty i do kompozycji. Zasługuje na dobrze wyeksponowane stanowisko. Najlepiej rośnie na miejscu nasłonecznionym. Preferuje gleby żyzne, świeże, przepuszczalne, źle znosi zarówno niedobór, jak i nadmiar wody. Zimuje bardzo dobrze.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15-20 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk serbski 'Morava'

Świerk serbski 'Morava'

Picea omorika 'Morava' Dorastający po 20 latach do ok. 40 cm wysokości i 80 cm szerokości krzew o gęstym, zwartym, płaskokulistym pokroju. Bardzo bogato, gęsto ulistniony, część igieł jest odwrócona i ukazuje dolną, srebrno zabarwioną stronę, co sprawia, że cała roślina robi wrażenie srebrnej. Pochodząca od czarciej miotły, znalezionej w 1970 r. przez V. Fritscha ze Sněžné (Czechy) odmiana 'Morava' uważana jest za jedną z ładniejszych ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »