Świerk serbski 'Kuschel'

Świerk serbski 'Kuschel' Picea omorika 'Kuschel'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-25cm

Picea omorika  'Kuschel'


Kompaktowa, ładna odmiana świerka serbskiego, charakteryzująca się krótkimi przyrostami rocznymi (3 -4 cm) oraz prawie idealną, kulistą koronką. Co ciekawe pokrój tej odmiany jest tak atrakcyjny, że większość oferowanych w szkółkach roślin to szczepy wysokie, mało kiedy można spotkać osobniki szczepione nisko przy ziemi. Świerk ten, podobnie jak gatunek, choć w o wiele większej intensywności charakteryzuje się niebiesko-kremową grą barw igieł, które to są ciemne na wierzchniej stronie, a jasne od spodu. Ułożenie pędów, szczególnie w czarcich miotłach powoduje, że widoczne są igły z różnych stron jednocześnie co tworzy właśnie ten mieszany obraz.

 

W uprawie niewymagający, do dobrego wzrostu potrzebuje jedynie lekko wilgotnej gleby oraz słonecznego stanowiska. W lekkim zacienieniu również da sobie radę i nie odbije się to na jego pokroju, ale z cieniem nie należy przesadzać. Młode rośliny mogą mieć jeszcze nie do końca zagęszczony pokrój, dobrze jest je po posadzeniu w miejsce docelowe nawozić dla lepszego startu. W ogrodach jest to typowa roślina do obsadzania rabat iglastych, świetnie komponuje się z łączkami wrzosowymi czy na tle niektórych traw. Przy tworzeniu nasadzenia należy wziąć pod uwagę siłę wzrostu sadzonych roślin aby nie tylko nie zagłuszyły odmian mniejszych, ale także nie stworzyły dla nich zbyt dużego zacienienia. Po zaaklimatyzowaniu się w ogrodzie świerk ten jest w pełni mrozoodporny, a okrywanie go nie ma uzasadnienia.


  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-25cm

Napisz swoją recenzję

Świerk serbski 'Kuschel'

Świerk serbski 'Kuschel'

Picea omorika   'Kuschel' Kompaktowa, ładna odmiana świerka serbskiego, charakteryzująca się krótkimi przyrostami rocznymi (3 -4 cm) oraz prawie idealną, kulistą koronką. Co ciekawe pokrój tej odmiany jest tak atrakcyjny, że większość oferowanych w szkółkach roślin to szczepy wysokie, mało kiedy można spotkać osobniki szczepione nisko przy ziemi. Świerk ten, podobnie jak gatunek, choć w o wiele większej intensywności charakteryzuje ...