Świerk serbski 'Frohnleiten'

Świerk serbski 'Frohnleiten' Picea omorika 'Frohnleiten'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-60 cm

Picea omorika  'Frohnleiten'

Pierwsze wzmianki o tej odmianie pochodzą z roku 1972, jest to jedna z ciekawszych karłowych odmian świerka serbskiego wyróżniająca się przede wszystkim barwą igieł. Interesujący jest również sam pokrój tej rośliny, w młodości bowiem jest on nieregularny krzaczasty, natomiast u starszych wytwarza się przewodnik i dopiero wówczas po pewnym czasie odmiana ta przybiera właściwą dla siebie szeroko stożkową formę. Ogólnie jednak jak to bywa u roślin karłowych tempo wzrostu tej odmiany nie jest szczególnie szybkie, choć całkiem przyzwoite, kilkunastoletnie egzemplarze mierzą zazwyczaj około 1,5-2 m wysokości. Igły są bardzo krótkie, z wierzchu zielone i błyszczące, natomiast od spodu nieco jaśniejsze z dwoma białymi paskami, a ponieważ rosną skierowane ku górze to widoczne są obie strony igieł przez co cała roślina wydaje się mieć srebrzysto zielone zabarwienie, co wygląda bardzo atrakcyjnie.

Nowe przyrosty pojawiające się na przełomie kwietnia i maja, odznaczają się jaśniejszym, zielonkawym zabarwieniem igieł. ‘Frohnleiten’ jest odmianą bardzo łatwą w uprawie, w polskich warunkach klimatycznych całkowicie mrozoodporną. Do prawidłowego wzrostu wystarczą jej przeciętne lub umiarkowanie żyzne gleby ogrodowe, najlepiej umiarkowanie wilgotne i o obojętnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne lub tylko nieznacznie zacienione. Odmianę tę polecamy do wszystkich małych lub średnich ogrodów, bardzo ciekawie prezentuje się na tle jednolicie ubarwionych roślin, a także jako soliter, w ogródkach skalnych lub nawet w pojemnikach. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-60 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk serbski 'Frohnleiten'

Świerk serbski 'Frohnleiten'

Picea omorika   'Frohnleiten' Pierwsze wzmianki o tej odmianie pochodzą z roku 1972, jest to jedna z ciekawszych karłowych odmian świerka serbskiego wyróżniająca się przede wszystkim barwą igieł. Interesujący jest również sam pokrój tej rośliny, w młodości bowiem jest on nieregularny krzaczasty, natomiast u starszych wytwarza się przewodnik i dopiero wówczas po pewnym czasie odmiana ta przybiera właściwą dla siebie szeroko stożkową ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »