Świerk serbski 'De Ruyter'

Świerk serbski 'De Ruyter' Picea omorika 'De Ruyter'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-25cm

Picea omorika 'De Ruyter'
Karłowa odmiana, dorastająca po 10 latach do ok. 0,8 m wysokości i 0,4 m szerokości. Pokrój młodych roślin jest nieregularny i luźny, z czasem zagęszcza się i prowadzi do utworzenia zwartego, gęstego stożka. Igły na górnej stronie ciemnozielone, nastroszone, częściowo odginając się ukazują dolną, srebrną stronę.
Świerk serbski 'De Ruyter' bardzo dobrze wygląda w ogrodach skalnych, wrzosowych i w alpinariach, a także w kompozycjach i jako samotnik. Nieco nieregularny pokrój i widoczna tylko w niektórych częściach rośliny dolna, srebrnoniebieska część igieł sprawiają, że każdy egzemplarz jest niepowtarzalny. Jest w pełni mrozoodporny i tolerancyjny w stosunku do gleby, nie toleruje jedynie gleb zbyt ciężkich, podmokłych oraz bardzo suchych, piaszczystych. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko ocienionego.
Odmiana wyselekcjonowana z siewek przez De Ruytera w Hazerswoude (Holandia) w 1938 r.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-25cm

Napisz swoją recenzję

Świerk serbski 'De Ruyter'

Świerk serbski 'De Ruyter'

Picea omorika 'De Ruyter' Karłowa odmiana, dorastająca po 10 latach do ok. 0,8 m wysokości i 0,4 m szerokości. Pokrój młodych roślin jest nieregularny i luźny, z czasem zagęszcza się i prowadzi do utworzenia zwartego, gęstego stożka. Igły na górnej stronie ciemnozielone, nastroszone, częściowo odginając się ukazują dolną, srebrną stronę. Świerk serbski 'De Ruyter' bardzo dobrze wygląda w ogrodach skalnych, wrzosowych i w alpinariach, a ...