Świerk serbski 'Bruns'

Świerk serbski 'Bruns' Picea omorika 'Bruns'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 40-80cm

Picea omorika 'Bruns'
Oryginalnie wyglądająca odmiana o płaczącym pokroju. Samoistnie wytwarza przewodnik, który ma tendencję do nieprzewidywalnego wyginania się, co sprawia, że pień drzewa nie jest prosty, pionowy, tylko krzywy, nieforemny. Mocno zwisające, skierowane w dół gałęzie podkreślają asymetryczną linią pnia. Rocznie przyrasta o 15-20 cm i po dziesięciu latach osiąga ok. 2 m wysokości utrzymując wąski, zwarty kształt. Igły zielone od góry, niebieskawe od dołu, nastroszone, na niektórych pędach odgięte.
Warte uwagi drzewo o niespotykanym, wyjątkowym pokroju, polecane do ogrodów i parków. Jego nietypowy, bardzo dekoracyjny wygląd zasługuje na podkreślenie, dlatego najlepszym miejscem dla świerka serbskiego 'Bruns' będzie stanowisko dobrze wyeksponowane. Najlepiej rośnie na glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych, ale znosi także słabsze, nieco suchsze podłoża. Wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze zimuje.
Odmiana powstała ok. 1855 r. w szkółce Burns Baumschule, mieszczącej się w Bad Zwischenahn (Niemcy).

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 40-80cm

Napisz swoją recenzję

Świerk serbski 'Bruns'

Świerk serbski 'Bruns'

Picea omorika 'Bruns' Oryginalnie wyglądająca odmiana o płaczącym pokroju. Samoistnie wytwarza przewodnik, który ma tendencję do nieprzewidywalnego wyginania się, co sprawia, że pień drzewa nie jest prosty, pionowy, tylko krzywy, nieforemny. Mocno zwisające, skierowane w dół gałęzie podkreślają asymetryczną linią pnia. Rocznie przyrasta o 15-20 cm i po dziesięciu latach osiąga ok. 2 m wysokości utrzymując wąski, zwarty kształt. Igły ...