Świerk serbski

Świerk serbski Picea omorika

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 60-130cm

Picea omorika

Rośnie na niewielkim obszarze w górach Tara w zachodniej Serbii, w Polsce od 1895 r. Drzewo wysokości do 30 m, o wyjątkowo wąskiej, strzelistej koronie. W młodości rośnie bardzo szybko, pozostaje ugałęziony aż do ziemi, gałęzie krótkie, siodłowato wygięte; igły tępe, płaskie, długości 1-2 cm, od góry ciemnozielone, od spodu z dwoma wyraźnymi białymi paskami; szyszki krótkie, do 6 cm długości, fioletowo brązowe, pozostają jeszcze długo po otwarciu na drzewie, skupione w pobliżu wierzchołka.
Przydatność: Świerk serbski jest idealnym drzewem parkowym, do sadzenia pojedynczo lub w małych grupach, nadaje się także do tworzenia kurtynowych żywopłotów i do niewielkich ogrodów, zajmuje bowiem mało miejsca. Całkowicie odporny na mróz, wytrzymały na letnią suszę, dobrze rośnie w wielkich miastach, na glebach wapiennych, a także na glebach ubogich.
  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 60-130cm

Napisz swoją recenzję

Świerk serbski

Świerk serbski

Picea omorika Rośnie na niewielkim obszarze w górach Tara w zachodniej Serbii, w Polsce od 1895 r. Drzewo wysokości do 30 m, o wyjątkowo wąskiej, strzelistej koronie. W młodości rośnie bardzo szybko, pozostaje ugałęziony aż do ziemi, gałęzie krótkie, siodłowato wygięte; igły tępe, płaskie, długości 1-2 cm, od góry ciemnozielone, od spodu z dwoma wyraźnymi białymi paskami; szyszki krótkie, do 6 cm długości, fioletowo brązowe, pozostają ...