Świerk pospolity 'Minuta'

Świerk pospolity 'Minuta' Picea abies 'Minuta'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-45cm

Picea abies 'Minuta'
Czarcia miotła o bardzo gęstym pokroju, tworząca regularną, niewielką kulkę. Z bardzo licznych, brązowych pąków wyrastają wiosną krótkie, ale mocno zagęszczone pędy z gęsto osadzonymi, krótkimi igłami, formującymi się w zwartą, ścisłą strukturę. Długość rocznych przyrostów rzadko przekracza 2-3 cm.
Świerk pospolity 'Minuta' jest bardzo dekoracyjną odmianą, szczególnie cenną w kolekcjach miniaturowych roślin iglastych. Ze względu na niezbyt pokaźne rozmiary wymaga wyeksponowanego miejsca. Szczególnie dobrze wygląda forma szczepiona na niskim pniu. Polecana nie tylko dla kolekcjonerów. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, ale znosi niewielki cień. Ma niewygórowane wymagania glebowe, chociaż preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne. Zimuje dobrze.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-45cm

Napisz swoją recenzję

Świerk pospolity 'Minuta'

Świerk pospolity 'Minuta'

Picea abies 'Minuta' Czarcia miotła o bardzo gęstym pokroju, tworząca regularną, niewielką kulkę. Z bardzo licznych, brązowych pąków wyrastają wiosną krótkie, ale mocno zagęszczone pędy z gęsto osadzonymi, krótkimi igłami, formującymi się w zwartą, ścisłą strukturę. Długość rocznych przyrostów rzadko przekracza 2-3 cm. Świerk pospolity 'Minuta' jest bardzo dekoracyjną odmianą, szczególnie cenną w kolekcjach miniaturowych roślin ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »