Świerk pospolity 'Mikulasovice'

Świerk pospolity 'Mikulasovice' Picea abies 'Mikulasovice'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea abies 'Mikulasovice'
Przepiękna, karłowa odmiana o wyjątkowo długich, intensywnie zielonych igłach. Rośnie powoli, rocznie przyrastając o 3-5 cm, aby po 10 latach osiągnąć ok. 40 cm wysokości i szerokości. Początkowo przyjmuje kształt nieregularnie kulisty, po kilku latach może się wypiętrzać i tworzyć zwarty, gęsty, regularny i symetryczny stożek.
Bardzo dekoracyjna odmiana, doskonale prezentująca się w ogrodach skalnych i na rabatach, z powodzeniem rosnąca także w większych donicach. Ze względu na regularny kształt niskiego stożka, jest szczególnie ceniona w kompozycjach pokrojowych. Preferuje gleby żyzne i umiarkowanie wilgotne, ale dobrze rośnie także na przeciętnym, mniej urodzajnym podłożu. W pełni mrozoodporna.

Napisz swoją recenzję

Świerk pospolity 'Mikulasovice'

Świerk pospolity 'Mikulasovice'

Picea abies 'Mikulasovice' Przepiękna, karłowa odmiana o wyjątkowo długich, intensywnie zielonych igłach. Rośnie powoli, rocznie przyrastając o 3-5 cm, aby po 10 latach osiągnąć ok. 40 cm wysokości i szerokości. Początkowo przyjmuje kształt nieregularnie kulisty, po kilku latach może się wypiętrzać i tworzyć zwarty, gęsty, regularny i symetryczny stożek. Bardzo dekoracyjna odmiana, doskonale prezentująca się w ogrodach skalnych i na ...